piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
CAL: Arktyczny rekord- najcieplejsze drzwi  drewniane na rynku!

CAL: Arktyczny rekord- najcieplejsze drzwi drewniane na rynku!

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2014-02-28 11:49:00

0,58 W/m2K - to nowy współczynnik izolacji cieplnej drzwi zewnętrznych z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. W ostatnim czasie producent udoskonalił technologicznie wszystkie skrzydła arktyczne. Najistotniejszą zmianą jest pionierskie na polskim rynku wykorzystanie innowacyjnego zamka WINKHAUS autoLock AV3.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
Kolekcja Arktyczna to piętnaście drewnianych drzwi zewnętrznych łączących w sobie najwyższe parametry cieplne z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Zostały one zaprojektowane z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Najnowsze zmiany w technologii produkcji skrzydeł arktycznych pozwoliły obniżyć ich parametry cieplne do rekordowo niskich wartości. " Dzięki intensywnemu rozwojowi naszej flagowej kolekcji dotychczasowe 0,71 W/m2K przekształciliśmy w 0,58 W/m2K "- mówi Czesław Suski, przedstawiciel Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. "Udoskonaliliśmy kilka kluczowych elementów, w tym materiał termoizolacyjny wewnątrz skrzydła oraz uszczelki na obwodzie skrzydła i ościeżnicy. Ważną zmianą jest również wprowadzenie najnowszej generacji zamka WINKHAUS autoLock AV3 "- dodaje.

Wielopunktowy zamek autoLock AV3 wyposażony jest w charakterystyczne podwójne rygle hakowe ze specjalnie zaprojektowanym elementem uszczelniającym. Element ten działa niezależnie od rygli masywnych i zapewnia odpowiedni docisk skrzydła do ościeżnicy. "Innowacje zamka autoLock AV3 to nie tylko system dwuryglowy, ale i oferowana w standardzie funkcja Holiday Lockout, która umożliwia zablokowanie drzwi na czas dłuższej nieobecności w domu "- opisuje Janusz Grześkowiak, Kierownik Działu Technicznego firmy WINKHAUS. -"Warto wspomnieć także o opcjonalnych możliwościach, jak obsługiwana jednym dotknięciem palca zapadka dzienna wstrzymująca automatyczną pracę rygli oraz sztywny łańcuch pozwalający bezpiecznie uchylić drzwi "- dodaje. Zamek autoLock może zostać wyposażony także w napęd elektryczny, który jest podstawą do konfigurowania zestawów z czytnikami linii papilarnych - w tym tych najbardziej wyrafinowanych z wizualizacją i sterowaniem za pomocą urządzeń mobilnych połączonych z Internetem. Firma CAL jest pierwszym w Polsce producentem drzwi, który wykorzystuje zamek autoLock AV3.  [[[zdjecie,3662,duze]]]

Drzwi Wrangler z Kolekcji Arktycznej z zamkiem WINKHAUS autoLock AV3:

  • Materiał: sosna
  • Ud= 0,58 W/m2K
  • Grubość skrzydła: 90 mm
  • Cena: 3990 zł netto

źródło: cal/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe