piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bruk -Bet: Sztuka dekoracji z kamieniem Artis

Bruk -Bet: Sztuka dekoracji z kamieniem Artis

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2013-10-21 12:41:00

Wyrazista faktura, wytrzymałość i łatwy montaż to najistotniejsze zalety kamieni dekoracyjnych, które coraz chętniej wykorzystywane są do upiększania polskich domów. Wśród rynkowych propozycji znaleźć można wyjątkowy w wyglądzie kamień Artis od firmy Bruk-Bet. W zależności od koloru, przy jego udziale stworzyć możemy chłodną w tonacji lub ocieplającą wnętrze dekorację ścienną.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEARuukki Express

Artis z serii kamieni dekoracyjnych Relief od firmy Bruk-Bet składa się z wąskich, precyzyjnie ciętych w poziomie slabów kamiennych, jednak jego powierzchnia jest nieregularna i o zróżnicowanej grubości. Daje to efekt gęstego, ciasno zbitego murku o delikatnych nierównościach.

Od złamanych bieli po beże

Kamień Artis dostępny jest w wersji piaskowo-beżowej, ocieplającej wnętrza, jak i w kolorach złamanej bieli i subtelnej szarości. Te dwie ostatnie propozycje są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach, w sąsiedztwie szkła i stalowych dekoracji. To także wersje często wybierane przez osoby, które chcą optycznie powiększyć pomieszczenie, a nie satysfakcjonuje ich wygląd surowych, śnieżnobiałych ścian. Z kamieniem Artis unikniemy efektu jednolitej kolorystyki, gdyż naturalne zagłębienia i nierówności faktury materiału wyzwalają bardzo delikatną grę światłocienia, która subtelnie urozmaica dekorowaną powierzchnię.

Salony i nie tylko

Model Artis to propozycja doskonała szczególnie do dekorowania pokojów dziennych. Zaleca się, aby w miejscach o niewielkim metrażu lub z dużą ilości mebli kamień stosować wybiórczo, na poszczególne fragmenty ścian, jako okładzinę np. barków, czy niskich przepierzeń lub tło dla wybranych dekoracji. Kamień Artis świetnie sprawdzi się też przy dzieleniu pomieszczeń, które mają pełnić dwie funkcje. Delikatnie wyróżni np. jadalnię od salonu, z powodzeniem wyodrębni także część wypoczynkową od miejsca pracy. Co ważne, kamień Artis stosowany może być też jako nietuzinkowa dekoracja zewnętrzna. Na elewacjach zewnętrznych sprawdza się szczególnie w postaci okładzin wysuniętych fragmentów domu, obudowy tarasów czy podmurówki. Jedną z niewątpliwych zalet stosowania kamienia dekoracyjnego jest możliwość jego samodzielnego montażu przy użyciu zaprawy klejowej. Pamiętać należy przede wszystkim o przygotowaniu podłoża - usunięciu z niego pozostałości farb czy tapet, odpyleniu i wysuszeniu. Po zamontowaniu kamień warto zaimpregnować.

Kamień dekoracyjny Artis:

  • Seria: Relief
  • Opakowanie: 0,40 m2
     

źródło: brukbet/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe