piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bezpieczny maluch w domu
4iQ

Bezpieczny maluch w domu

INNE / Inne / 2019-09-03 16:08:11

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego odpowiedzialnego rodzica. Jednak upilnowanie aktywnego, ciekawego świata i stale rozbrykanego malucha nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście wiele potencjalnie niebezpiecznych miejsc w domu – takich jak na przykład schody – można  zabezpieczyć za pomocą odpowiednich akcesoriów. Barierki ochronne 4iQ zaprojektowano specjalnie w tym celu – z myślą o zdrowiu dzieci oraz komforcie ich rodziców.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Pierwsze kroki stawiane przez malucha to zawsze powód do dumy dla jego najbliższych. To jednak zazwyczaj także moment, w którym każdy zakątek domu staje się polem eksploracji małego odkrywcy. Choć w wyobraźni rodziców często pojawiają się czarne scenariusze związane między innymi ze schodami czy otwartym wyjściem na taras, to nie ma powodów do obaw. Barierki 4iQ skutecznie uniemożliwiają dzieciom dotarcie do miejsc nieprzeznaczonych dla nich.

Mechanizm zastosowany w tym rozwiązaniu gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo – otworzenie  zamka wymaga równoczesnego wykonania dwóch silnych ruchów, możliwych jedynie dla osoby dorosłej. Specjalna, wysokiej jakości konstrukcja zapobiega również sforsowaniu lub wyłamaniu  prętów przez dziecko. Drewniane elementy zostały natomiast wykonane w taki sposób, aby nie posiadały drzazg. Oprócz bezpieczeństwa ważne są również estetyka oraz komfort. Dlatego też barierki zaprojektowano tak, aby łatwo było je dopasować do domów o różnej stylistyce, a korzystanie z nich nie wiązało się z przekraczaniem niewygodnych progów.

Barierka ochronna NINA w kolorze naturalnego drewna to model uniwersalny i praktyczny, niezawodny zarówno przy zabezpieczaniu schodów, jak i różnego rodzaju przejść. Jej montaż możliwy jest na dwa sposoby. W pierwszym z nich, barierka zostaje przytwierdzona na stałe do ściany za pomocą specjalnych zawiasów i funkcjonuje na zasadzie furtki. W drugim przypadku otwarcie następuje poprzez jej tymczasowy demontaż, co może znacznie ułatwić poruszanie się po domu, gdy dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne.

Na tej samej zasadzie podwójne zastosowanie posiada metalowa ELIA. Model ten pozwala na montaż w nieco szerszych miejscach. Dostępny jest w dwóch atrakcyjnych kolorach: srebrnym oraz białym, dzięki czemu łatwiej można wkomponować go w estetykę wnętrza domu. Sprawdzi się doskonale zarówno do zabezpieczenia schodów, jak i przejść na taras lub do ogrodu.

Drewniana barierka MAYA posiada jeden sposób mocowania (jako furtka), ale wciąż może zostać dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od miejsca przeznaczenia da się zamontować ją po lewej lub prawej stronie, tak aby wygodnie otwierała się w wybranym przez nas kierunku. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli barierka pozbawiona jest progu.

Każda z barierek ochronnych znajdujących się w ofercie 4iQ posiada certyfikat EN 1930:2012, potwierdzający że spełniają one wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Jest to więc niezawodne rozwiązanie, które  zapewni  komfortowe warunki dziecku, a rodzicom spokój i głowę wolną od trosk.

4iQ, www.4iq.com.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe