piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bezpieczne zabawy w ogrodzie
4iQ

Bezpieczne zabawy w ogrodzie

DESIGN / Ogród / 2019-07-24 15:43:50

Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Gdy ma się dom z ogrodem, warto więc stworzyć dla swych pociech atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wybierzmy odpowiednie miejsce – jak najdalej od ulicy, a przy tym doskonale widoczne z okna kuchni czy z tarasu, by maluchy cały czas  były w zasięgu naszego wzroku. Nie planujmy placu zabaw w pobliżu oczka wodnego, krzewów z ostrymi pędami ani warzywniaka (to ostatnie, by uniknąć zniszczeń powstałych w ferworze dziecięcych szaleństw).

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią, nie przesadzajmy z liczbą urządzeń. Pamiętajmy, że każde z nich potrzebuje odpowiednią ilość wolnej przestrzeni wokół, dla bezpiecznego użytkowania. Ogrodowe zabawki muszą być solidne, dobrej jakości, dlatego przed zakupem sprawdźmy certyfikaty bezpieczeństwa. Zadbajmy o prawidłowy montaż. Zostawmy też nieco miejsca na uzupełnianie czy modyfikowanie atrakcji w przyszłości.

Wśród wielu produktów można znaleźć propozycje gotowych zestawów urządzeń do ogrodu. To na przykład fantazyjne place zabaw firmy 4iQ: z domkami, zjeżdżalniami, piaskownicami, huśtawkami.

 

Zestaw „Antek” ma wieżę z platformą i piaskownicą, ślizgiem oraz dwiema huśtawkami; „Franek Lux” to huśtawka ze zjeżdżalnią, dwiema wieżami z platformami, w tym dodatkową łączącą wieże. Urządzenia te zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, odpornych na czynniki atmosferyczne, wytrzymałych na uszkodzenia, a przede wszystkim bezpiecznych, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Elementy drewniane zaimpregnowano, części z tworzyw sztucznych i metalu pomalowano atestowanymi farbami i lakierami niewydzielającymi toksycznych substancji.

Małemu dziecku na początek wystarczy nieduża huśtawka. Zawiesza się ją na drzewie lub na stelażu ustawionym na równej powierzchni. Należy wybrać model z zamkniętym siedziskiem oraz pasami (ciekawą propozycją są siedziska kubełkowe  3 w 1).

   

Posiadacze wielkich ogrodów mogą się pokusić o dmuchany zamek – marzenie niemal każdego młodego człowieka. To dla 10 minut skakania naszej pociechy na dmuchańcu w czasie imprez plenerowych stoimy nieraz w długiej kolejce! Dysponując odpowiednią przestrzenią obok domu, jesteśmy w stanie zorganizować całodzienną uciechę dzieciom i ich przyjaciołom w ogrodzie.

W dmuchanym Zamku Smoka z trampoliną HappyHop (podstawa dmuchańca wynosi 320x485 cm) może bawić się aż pięcioro dzieci. Ma on zjeżdżalnię, basen z kulkami i kosz do gry. Skrzydła bajkowego stwora w upalne dni stanowią ochronę przed słońcem. Zamek wykonany jest z trwałego PVC oraz podwójnie laminowanego, podwójnie obszywanego nylonu.  Ścianki boczne są z mocnej siatki – dzięki niej rodzice w każdej chwili są w stanie skontrolować, co robią maluchy. Do zestawu dołączono mocną dmuchawę.

Zamek posiada wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. Jak w przypadku każdego urządzenia do zabawy, należy go prawidłowo przymocować na równym terenie. Zanim dziecko wejdzie na dmuchaną zabawkę, zadbajmy, by zdjęło ostre elementy, np. kolczyki, a także okulary. Przestrzegajmy ograniczeń związanych z dopuszczalnym ciężarem (dotyczy również huśtawek). Nie pozwólmy wspinać się na boczne ścianki, które nie są do tego typu szaleństw przeznaczone. W czasie dużego nasłonecznienia pilnujmy, by dzieci miały nakrycie głowy i wystarczające zapasy napojów.

Jak na każdym placu zabaw, także w domowym ogrodzie trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jeśli tego dopilnujemy, na twarzach pociech będziemy oglądać wyłącznie uśmiech.

 

4iQ, www.4iq.com.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe