piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bezpieczne i nowoczesne drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Bezpieczne i nowoczesne drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2018-06-21 10:27:36

Wybierając drzwi wejściowe nie kierujmy się wyłącznie ich wyglądem. Musimy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i niezawodność. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych i zaskakujących rozwiązań, które mogą okazać się świetnym wyborem.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W przypadku drzwi wejściowych najważniejsze są techniczne parametry, które zapewniają bezpieczeństwo i przesądzają o trwałości. Zwróćmy więc uwagę na ochronę antywłamaniową i izolacyjność cieplną. Z drzwi korzystamy na co dzień, dlatego komfort użytkowania jest niezwykle istotny. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom możemy znacznie ułatwić sobie życie, np. porzucając pęk kluczy na rzecz czytnika linii papilarnych, czy breloka.

  • PCV, drewno, aluminium

Zgodnie z przepisami drzwi zewnętrzne powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Pamiętajmy, że to szerokość otworu po zamontowaniu ościeżnicy, a więc otwór przygotowany do wstawienia drzwi powinien być odpowiednio o ok. 15 i 7 cm większy. Jeśli mamy taką możliwość, zadbajmy o to, by drzwi otwierały się na zewnątrz. To nie tylko wygodniejsze, ale też bardziej bezpieczne (drzwi trudniej wypchnąć z zawiasów). Na rynku dostępne są drzwi ze stali, drewna, PCV i aluminium. Najtańsze i bardzo popularne są drzwi z PCV. Ich izolacyjność termiczna i akustyczna są na dobrym poziomie, gorzej wypada natomiast antywłamaniowość. Drzwi drewniane to rozwiązanie zdecydowanie droższe. Zyskuje się jednak na estetyce oraz parametrach technicznych. Najbardziej kosztowne są drzwi aluminiowe i stalowe. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, ale też gwarantujące najlepszą ochronę antywłamaniową.

  • Nowoczesne technologie

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach. – W przypadku drzwi wejściowych coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych, które można zainstalować w skrzydle, ramie, murze lub w uchwycie drzwi. Po przeciągnięciu palca przez czytnik, drzwi automatycznie się otwierają – tłumaczy Szymon Krauze z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. W naszą codzienność wkracza też sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie. Takie rozwiązania stosuje się również w przypadku drzwi wejściowych – Drzwi możemy otwierać i zamykać z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy dostęp do Internetu. W każdej chwili możemy też sprawdzić, czy drzwi są zamknięte – mówi Szymon Krauze. Nawet jeśli w danym momencie nie chcemy zdecydować się na instalację np. czytnika linii papilarnych, zastanówmy się nad wcześniejszym przygotowaniem drzwi pod tę opcję ,nie zapominając przy tym o doprowadzeniem prądu do drzwi podczas ich montażu. Może być to bardzo przydatne w przyszłości – w każdej chwili będzie szansa na zainstalowanie systemu.

  • Najważniejszy montaż

Prawidłowy montaż drzwi zadecyduje o tym, czy będą one służyły nam przez długie lata. Mały błąd może doprowadzić do powstania tzw. mostków termicznych i kłopotów mechanicznych z otwieraniem i zamykaniem. Dlatego najlepiej jeśli montaż wykonuje ekipa autoryzowana przez producenta drzwi. Jeszcze przed instalacją warto zastanowić się nad dodatkowymi zabezpieczeniami. – Świetnym rozwiązaniem są tzw. ciepłe progi drzwiowe i podpory pod progi. Gwarantują one doskonała izolację termiczną i ochronę przed wilgocią – tłumaczy Jarosław Wodzisławski z GU Polska. Możliwości i nowoczesnych rozwiązań jest mnóstwo – warto zwrócić na nie uwagę już na etapie wyboru drzwi.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe