piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Baumit zaprezentował ofertę na 2018 rok

Baumit zaprezentował ofertę na 2018 rok

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2018-04-05 09:46:34

Początek wiosny to czas, kiedy branża budowlana zaczyna budzić się z zimowego letargu. Jak co roku u progu nowego sezonu wykonawczego firma Baumit zaprezentowała ofertę na najbliższy rok. Nowy katalog produktowy to nie tylko sprawdzone rozwiązania, lecz także kolejna porcja nowych ‘pomysłów z przyszłością’, a wśród nich m.in. rozwiązania nowej generacji, które w istotny sposób przyczyniają się do utrzymania zdrowego powietrza w pomieszczeniach.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEARuukki Express

W tym roku firma Baumit zmienia sposób prezentowania swojej oferty, oddając do dyspozycji swoich klientów dwa samodzielne wydawnictwa: Baumit Cennik 2018 zawierający podstawowe informacje o dostępnych produktach i ich cenach oraz Baumit Systemy 2018 stanowiący bogate kompendium wiedzy na temat dostępnych technologii i jak sama nazwa wskazuje systemów Baumit. Obu towarzyszy nowy podział treści na 3 sekcje tematyczne: FASADY, WNĘTRZA, PODŁOGI.

Baumit Cennik 2018 oraz Baumit Systemy 2018 to publikacje dedykowane partnerom handlowym, inwestorom, wykonawcom, architektom oraz wszystkim osobom, które poszukują wysokiej jakości nowoczesnych materiałów budowlanych w obszarze systemów ociepleń, tynków maszynowych gipsowych i cementowo-wapiennych, jastrychów, zapraw budowlanych, produktów do układania płytek lub systemów renowacyjnych. Oferta produktowa Baumit na rok 2018 to nie tylko znane i sprawdzone produkty, lecz także ciekawe debiuty rynkowe, wśród których znalazły się m.in. propozycje ułatwiające i przyspieszające prace budowlano-remontowe, wydłużające życie elewacji, ale i takie, które dzięki swoim specjalnym właściwościom w istotny sposób przyczyniają się do budowania przyjaznego mikroklimatu wnętrz.

  • Misja: ZDROWIE

To, że konstrukcja ścian oraz materiały użyte do ich budowy mają znaczący i bezpośredni wpływ na samopoczucie mieszkańców poprzez kształtowanie jakości i stabilności parametrów powietrza potwierdzają wyniki dwóch lat badań prowadzonych w parku badawczym Baumit Viva. Udowadniają one również, że jednym z najlepszych sposobów zapewnienia sprzyjającego mieszkańcom mikroklimatu jest zastosowanie tynków wapiennych, co od razu znalazło odzwierciedlenie w tegorocznej ofercie producenta, który rozwija linię Baumit Klima, tworząc tym samym kompletny program produktów, dzięki któremu ‘zdrowe mieszkanie’ może nabrać w pełni rzeczywistego wymiaru. Dlatego najjaśniejsze gwiazdy wśród tegorocznych nowości to Baumit KlimaFinish, Baumit KlimaColor i Baumit KlimaPrimer. Pierwsza z wysoko paroprzepuszczalnych, bezemisyjnych, bezzapachowych i pozbawionych szkodliwych substancji propozycji to naturalnie biała wapienna masa szpachlowa o konsystencji pasty, która pozwala tworzyć wysokiej jakości, gładkie powierzchnie na tynkach wapiennych i cementowych oraz betonie. Druga to jednoskładnikowa farba krzemianowa o wysokiej sile krycia, natomiast tercet zamyka wyrównujący chłonność podłoża i poprawiający przyczepność kolejnych warstw do podłoża podkład gruntujący.

  • Operacja: ELEWACJA

Renomowany producent chemii budowlanej poszerza również wachlarz produktów fasadowych, wprowadzając do oferty duet nowych tynków strukturalnych premium odpornych na niekorzystne warunki pogodowe. Pierwszy z nich – silikonowy Baumit StarTop wyposażono w nowoczesny wypełniacz funkcjonalny pozwalający w kontakcie z deszczem, mgłą i skroploną wodą uzyskać szybkoschnącą powierzchnię elewacji. Drugi – akrylowy Baumit PuraTop, dzięki specjalnej technologii tzw. chłodnych pigmentów Cool Pigments, zapewnia trwałość elewacji z ociepleniem, wykończonym w kolorach ciemnych oraz intensywnych. Inwestorzy docenią również podwyższoną odporność na zabrudzenia oraz mikroorganizmy takie jak algi czy glony. Wykonawców ucieszą natomiast bardzo dobre właściwości obróbki, ułatwiające aplikację.

  • Kierunek: KOMPLEKSOWOŚĆ

Zmiany nie ominęły także segmentu gładzi i szpachli. Do już licznej rodziny produktów dołączyła polimerowa gładź szpachlowa Baumit FinoFinish Prima o wysokiej przyczepności i twardości ułatwiającej szlifowanie mechaniczne – następca Baumit FinoFinish Superior (Baumit FinoFinish S). Wartym uwagi debiutantem jest również Baumit Ratio2000 – wysoko wydajna, superlekka mieszanka przeznaczona do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń o najwyższym stopniu gładkości. Listę tegorocznych nowości dopełniają zaprawy klejące: Baumit UniContact – do siatki oraz Baumit UniFix (dawniej DuoFix) – do styropianu, które w oficjalnej dystrybucji pojawią się od maja 2018 r.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe