piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Baterie SCHELL XERIS E-T z nagrodą German Design Award 2018

Baterie SCHELL XERIS E-T z nagrodą German Design Award 2018

/ 2017-11-29

Niemiecka Rada Wzornictwa nagrodziła serię sterowanych na podczerwień baterii XERIS E-T prestiżową nagrodą German Design Award w kategorii „Bath and Wellness”. To już drugie wyróżnienie dla innowacyjnej linii armatur w tym roku.

Tegoroczna edycja konkursu German Design Award cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - do konkursu wpłynęło aż 5000 zgłoszeń. Nagrody Excellent Product Design w podkategorii „Bath and Wellness” przyznano tylko 68 rozwiązaniom. Wśród nich znalazła się bateria SCHELL XERIS E-T.  Znak German Design Award jest rozpoznawalny na całym świecie. Jury złożone z 34 ekspertów ocenia produkty w oparciu o wiele zróżnicowanych kryteriów, jak m.in. stopień innowacyjności, jakość designu, funkcjonalność i aspekty ekologiczne. Szansę na wygraną mają tylko rozwiązania, które można uznać za przełomowe pod względem technologii i wzornictwa.

Spod ręki projektanta

Bezdotykowe armatury elektroniczne XERIS E-T z subtelnym uchwytem regulacji termostatu nie tylko prezentują się elegancko, lecz również umożliwiają łatwą, komfortową i bezpieczną obsługę. Charakterystyczny wygląd korpusu to zasługa niemieckiego designera, Uwe Spannagela.

- Przystępując do pracy, projektant przemysłowy już na bardzo wczesnym etapie bierze pod uwagę wiele kategorii, takich jak design, ergonomia i estetyka. Musi opracować koncepcję, która odpowiada wymaganiom technologii, a jednocześnie na tyle uniwersalną, by można ją było zastosować do kompletnej linii produktów. Zaprojektowanie trwałego, a jednocześnie eleganckiego produktu, który kryje w sobie złożone funkcje to prawdziwe wyzwanie. Z linią XERIS nam się to udało - to projekt, który łączy wartości marki SCHELL z dyskretnym i bardzo eleganckim designem - mówi projektant.

Maksimum funkcji

Designerska armatura umywalkowa SCHELL XERIS E-T została starannie przemyślana w każdym szczególe, także z uwzględnieniem potrzeb osób starszych czy dzieci. Ochrona przed poparzeniem dzięki możliwości ustawienia maksymalnej temperatury wody na poziomie 38°C, automatyczne odcięcie dopływu w razie braku zimnej wody, program antystagnacyjny czy opcja dezynfekcji termicznej to bardzo zaawansowane funkcje, które gwarantują maksimum higieny, bezpieczeństwa i wygody. Innowacyjna technologia wkładowa zapewnia oszczędność wody i energii. Co więcej, elektroniczne baterie SCHELL XERIS E-T są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzają się w obiektach publicznych, półpublicznych czy komercyjnych. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości linia SCHELL XERIS E-T została uhonorowana w tym roku także prestiżowym wyróżnieniem Iconic Award 2017 w kategorii „Produkt”.

źródło: schell/pieknydom24.pl