piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bajkowy pokój z okazji Dnia Dziecka.

Bajkowy pokój z okazji Dnia Dziecka.

DESIGN / Dekoracje/Ozdoby / 2018-05-21 11:30:54

Zbliżający się Dzień Dziecka to dobra okazja, aby przygotować małą metamorfozę pokoju naszej pociechy. Nowe kolory, dodatki i dekoracje mogą zdziałać cuda i wprawić malucha w zachwyt. Niech to będzie niespodzianka lub wspólny projekt. Kilka podpowiedzi przygotowała Joanna Dziedzic-Czulak, dekoratorka marki Eurofirany.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHome&You

Ogromne znaczenie w rozwoju dzieci mają kolory. Maluchy poznają świąt poprzez nowe barwy, których uczą się stopniowo – z miesiąca na miesiąc. Na różnych etapach dorastania dzieci mają swoje ulubione kolory. Warto mieć to na uwadze, kiedy planujemy wystrój pokoju dla naszej pociechy.

– Kiedy urządzamy kącik dla noworodka, sięgamy najczęściej po delikatne, pastelowe odcienie tkanin i ozdób. Starsze dzieci lubią bardziej wyraziste kolory – róż, czerwień, zieleń – oraz motywy ozdobne związane z ich ulubionymi bajkami czy postaciami. W okresie dorastania te upodabnia zmieniają się diametralnie. Warto nie przegapić tego momentu, kiedy pokój naszego dziecka powinien przeobrazić się w przestrzeń dla nastolatka. Nie protestujmy przed wprowadzeniem ciemniejszych kolorów. Odpowiednio dobrane mogą tworzyć ciekawy wystrój, a na pewno sprawią, że dziecko poczuje się bardziej swobodnie – radzi dekoratorka marki wnętrzarskiej Eurofirany, Joanna Dziedzic-Czulak.

W dziecięcym pokoju nie może również zabraknąć dobrej jakości tkanin – funkcjonalnych, przyjemnych w dotyku i łatwych w pielęgnacji. – Sprawmy, aby każdy element wystroju nie był przypadkowy. Dzieci i nastolatki powinny mieć swoje komplety pościeli z naturalnych materiałów. Tu ważny jest zarówno wygląd, jak i jakość. Eurofirany mają w ofercie specjalne pościele dla dzieci ze 100% bawełny, bez dodatku tkanin syntetycznych, które zapewnią komfortowy odpoczynek. Uzupełnieniem niech będą dodatki – koce, poszewki na poduszki czy narzuty na łóżko dobrane zgodnie z upodobaniami naszych pociech – podpowiada dekoratorka.

Dobrze, aby przestrzeń dla dzieci podzielona była na kilka stref – miejsce do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Każda z nich powinna mieć odpowiednie oświetlenie. Zadbajmy też o dobry dostęp do naturalnego światła. – Wystrój okna w pokoju malucha czy nastolatka spełnia kilka funkcji. Jest jednocześnie ozdobą, jak i dodatkową lampą, która powinna regulować ilość światła. Kiedy malutkie dzieci śpią w ciągu dnia, niezbędne są funkcjonalne rolety (np. typu dzień – noc), które skutecznie zaciemniają wnętrze podczas drzemki i maksymalnie rozjaśniają na czas zabawy. Podobnie jest w przypadku nastolatków, którzy potrzebują dobrego oświetlenia do nauki i nastrojowego światła do odpoczynku. Odpowiedni efekt możemy uzyskać dzięki dobrej aranżacji okna. O pomoc warto poprosić dekoratora, który jest do dyspozycji klientów salonów Eurofirany.  – podpowiada dekoratorka marki.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe