piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram

Bajkowy ogród

INNE / Tekstylia i pościel / 2015-05-29 10:19:52

Ogród można ożywić nie tylko za pomocą roślin. Świetnym sposobem na aranżację tej przestrzeni może być także wykorzystanie różnorodnych tkanin. Przy pomocny kilku prostych sposobów możesz zbudować wyjątkowy nastrój, który da ci natchnienie i zabierze w bajkowy świat.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Najlepiej zacząć od decyzji, w jakim stylu chcemy zaaranżować nasz ogród, balkon czy taras. Inspiracji mogą tu dostarczyć kolekcje tkanin marki Haft, dające szeroki wachlarz aranżacyjnych możliwości. Dla miłośników natury idealne będą tkaniny z linii Leśna Polana. Z kolei jeżeli w ogrodzie czy na tarasie będziemy chcieli poczuć się jak na malowniczej wycieczce, dobrym dodatkiem będą tekstylia z kolekcji Pastelowa Dolina. Przypadną one do gustu zwłaszcza tym, którzy chcą uzyskać przytulność nie tylko we wnętrzu, ale i na zewnątrz. Z kolei klimat piknikowy zagwarantuje nam kolekcja Słoneczny Sad. Najbardziej kolorowe i radosne obrusy, rozjaśnią nam taras nawet w najbardziej pochmurny dzień.

Dodatki tworzą wyjątkowy klimat

Tkaniny dają wiele możliwości. Miłośnikom wypoczynku na tarasie czy w ogrodzie komfortu dostarczą miękkie poduchy, w poszewkach uszytych z wybranych tkanin. Najlepszym wyborem są poszewki odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Meble ogrodowe zasługują na wyjątkową aranżację. Z tkaniny, wykorzystanej na poszewki, możemy zrobić także obrus, który będzie idealną ozdobą i zwieńczeniem naszej aranżacji. - Obok obrusów interesujące są również małe i większe koronkowe serwetki. To właśnie takie detale sprawią, że twój mały, ogrodowy świat zostanie tchnięty duszą romantyka - radzi Magdalena Tomaszewska z firmy Haft S.A.

Wybierz tkaniny, które dadzą ci schronienie przed słońcem

Tkaniny mogą być także świetnym rozwiązaniem na stworzenia w ogrodzie czy na tarasie zacienionego zakątka. Ciekawym pomysłem są przesłony stworzone przez markizy lub swego rodzaju daszki z tkanin, które można rozłożyć na okres wiosenno-letni. Dobrym wyborem są też ażurowe konstrukcje pokryte roślinami. Żeby ochronić balkon przed niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi, najlepiej wybierz takie o solidnej konstrukcji.

Aranżacja balkonu, tarasu czy ogrodu może być ciekawą przygoda, gdy do dekoracji wykorzystasz rozmaite tkaniny. Poduszki czy pokrowce na krzesła, obrus oraz ręcznie wykonane, tkaninowe lub koronkowe dodatki dekoracyjne, np. na doniczki sprawią, że będzie to wyjątkowo przyjazna i komfortowa przestrzeń.

źródło: haft/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe