piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Armatura Kraków: Czym się różnią umywalki

Armatura Kraków: Czym się różnią umywalki

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2018-02-13 12:31:00

Kamienne, szklane, ceramiczne, granitowe i stalowe; prostokątne, owalne i łukowate; wiszące i leżące na blacie; małe i duże - bogactwo dostępnych na rynku umywalek jest wielkie. Jak poszczególne parametry przekładają się na funkcjonowanie sprzętu? Jak dobrać najbardziej odpowiedni do swojej łazienki?

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie, oferta umywalek jest niezwykle szeroka. Najbardziej oczywistym, niewymagającym racjonalnej analizy kryterium są względy estetyczne i subiektywne wrażenia - albo coś się nam podoba, albo nie. Większość innych parametrów ma jednak istotne znaczenie dla funkcjonowania sprzętu oraz wygody jego użytkowania. Przedstawiamy zestawienie najbardziej popularnych wariantów umywalek wraz z opisem, jak sprawdzają się w różnych łazienkach.

Dobry materiał

Wśród modnych ostatnio, nietypowych materiałów, wymienia się stal nierdzewną i szkło. Stalowe umywalki są bardzo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Czy z połyskiem, czy zmatowione szczotkowaniem - doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych aranżacji. Łatwo zadbać także o modele ze szkła - szczególnie te pokryte powłoką zapobiegająca osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. Są przy tym eleganckie i - zwłaszcza w przypadku wzorzystych modeli - dekoracyjnue nawiązują do stylistyki minionych epok. Formowane szkło było na przykład jednym z ulubionych surowców projektantów tworzących w latach 20.i 30. XX wieku. Jednak największą popularnością cieszą się umywalki ceramiczne. - Ceramika ma uniwersalny charakter i sprzyja spójnemu urządzeniu całości łazienki. Stosując standardowe, białe modele, wyjątkowo łatwo będzie dobrać komplet dopasowanych sprzętów - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. - Co istotne z punktu widzenia trwałości, są bardzo odporne na działanie chemikaliów oraz uszkodzenia mechaniczne - dodaje.

Kształt, wymiary i otwory

Z punktu widzenia sposobu montażu wyróżnić można umywalki: nablatowe, meblowe i wiszące. Największą swobodę aranżacyjną dają warianty nablatowe. W zamyśle nie przylegają do ściany ani nie są wyrównane do krawędzi szafki czy blatu, na których stoją. Mogą dzięki temu przyjmować najróżniejsze formy. Dostępne są modele o owalnym, okrągłym i prostokątnym przekroju i wielu wymiarach. Z zasady jednak przeznaczone są do łazienek o większym metrażu. - W ofercie producentów umywalek nablatowych występują przykładowo okrągłe modele ze średnicą wynoszącą zaledwie 41 cm - niewiele więcej niż standardowe umywalki wiszące i meblowe do małych łazienek. Pomimo to, nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach o niewielkim metrażu i bardzo ograniczonej przestrzeni blatu. Najlepiej prezentują się jako centralny element na nieco większej przestrzeni - opowiada Katarzyna Choniawko. - W najmniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się natomiast wąskie, mierzące co najwyżej 40 cm misy z umieszczonym bocznie otworem na baterię. Ustawione wzdłuż lub wiszące przy ścianie mogą być wygodnie użytkowane nawet w łazience mającej zaledwie metr szerokości - tłumaczy ekspert Armatury Kraków. W standardowym asortymencie dostępne są umywalki mierzące od około 40 do 65 cm. W razie potrzeby można znaleźć także nieco mniejsze oraz znacznie szersze modele.    [[[zdjecie,14026,duze]]]

Producent, marka, gwarancja

Zgodnie z polskim prawem cywilnym, konsument dostaje na nabyte ruchomości rękojmię. W jej ramach producent zapewnia zgodność towaru z umową oraz brak wad fizycznych. Okres jej obowiązywania wynosi 24 miesiące. By nie musieć myśleć o remoncie przez kolejnych kilka lat, wybierając umywalkę warto jednak sięgnąć do oferty wiarygodnych marek. Renomowani producenci często oferują w standardzie gwarancję na dłuższy czas. W przypadku ceramiki łazienkowej może on sięgać nawet 10 lat.

źródło: armaturakraków/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe