piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Aranżacja pokoju dziecięcego - kolorowe klamki

Aranżacja pokoju dziecięcego - kolorowe klamki

DESIGN / Aranżacje / 2012-04-27 00:20:00

Aranżując pokój dziecka uwaga rodzica kieruje się przede wszystkim na meble, ewentualnie oświetlenie. Często więc detale dopełniające charakter pomieszczenia po prostu do niego nie pasują albo psują efekt końcowy. Zasłony, firanki, dywan czy choćby klamki to rzeczy, o których rodzic zapomina najczęściej. Warto jednak uwzględnić i te detale. Zwłaszcza, że wybór tego typu dodatków na rynku jest ogromny, a ceny potrafią mile zaskoczyć.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Detalem, o którym najczęściej zapominamy są drzwi. O tyle, o ile same drzwi powinny być identyczne jak reszta skrzydeł w domu, żeby nie psuć całości aranżacji - klamka od strony pokoju dziecka to dzieło czystej wyobraźni. Większość klamek do pokoju dziecięcego jest zresztą sprzedawana właśnie w ten sposób, by jej montaż był jednostronny. Jeśli zdecydujemy się na ten mały dodatkowy detal w aranżacji, warto wiedzieć jaki mamy wybór. Klamki do pokoju dziecięcego są sprzedawane zazwyczaj pojedynczo, jako klamka wewnętrza, którą będzie widać tylko z perspektywy pomieszczenia malucha. Jeśli chodzi o materiał wykonania - do wyboru jest cała paleta różnych opcji - na szkielecie ze znalu, stali czy aluminium - element ozdobny wykonany jest z drewna, plastiku czy ceramiki. Jeśli zaś chodzi o wzory - tu wybierać można spomiędzy postaci bajkowych, zwierząt czy innych dziecięcych wzorów.

Jako dziecięce można też traktować klamki „dla dorosłych”, spotykane w działach klamek w marketach budowlanych. Taką klamką jest na przykład Bratek, przeznaczona do aranżacji w stylu rustykalnym. Ze względu na charakterystyczne dla rustyku zdobienia kwiatowe - doskonale wpasuje się w charakter pomieszczenia dla malucha. Pokój dziecka ze względu specyficzny charakter powinien być przemyślany od początku do końca. Detale i elementy podkreślające aranżację nie powinny umykać uwadze rodzica, bo nawet dobrą i ciekawą aranżację można popsuć nie dbając o szczegóły.

źródło: pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe