piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Aquaform: Nietypowe prysznicowe

Aquaform: Nietypowe prysznicowe

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2018-02-01 11:35:00

Wyposażenie strefy prysznicowej ewoluuje w dużym tempie. Awangarda trafia pod strzechy. Na interesujące rozwiązania wzornicze i funkcjonalne majstersztyki można coraz częściej natknąć się nie tylko w żurnalach i willach, ale także w łazienkach zwykłych ludzi. Oto kilka nieoczywistych pomysłów, które - choć zrodzone dla luksusu - mogą zostać zaadaptowane także przez „Kowalskiego”.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Kilka prostokątów załatwia sprawę

Moda na lofty, industrializm oraz cieszący się niesłabnącą popularnością minimalizm równolegle prowadziły do uproszczenia form. Oczywiste kiedyś w łazienkowych wnętrzach zaokrąglenia coraz częściej zastępowane są ostrymi krawędziami. Ekstremalnym przejawem tego trendu w strefie natryskowej jest redukcja wszystkich jej elementów funkcjonalnych do kilku szklanych, chromowanych, a czasem także akrylowych prostopadłościanów.  - Obserwujemy rosnące zainteresowanie kabinami prysznicowymi, w których podstawa ma kształt prostokąta lub kwadratu. Mimo bardziej skomplikowanego w ich przypadku montażu, duża popularnością cieszą się brodziki superniskie, niemal zlicowane z poziomem podłogi - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. - Coraz częściej klienci pytają także o kabiny typu walk-in, w których odpływ jest zintegrowany z posadzką. W związku z tym, wśród nowości, których premiery przewidujemy na 2018 rok, zdecydowanie dominować będą linie proste - zapowiada. Podobne tendencje obserwujemy także w przypadku baterii natryskowych. Na rynku pojawiła się ostatnio podtynkowa armatura prysznicowa, w której do prostokątnego panelu regulacyjnego z uchwytami o prostokątnym przekroju dopasowana została deszczownia, zbudowana tak, że ze ściany wystaje pojedynczy prostopadłościan. Tak właśnie kilka prostokątów może załatwić sprawę aranżacji strefy natrysku.

Zewsząd woda

W śmiałych, designerskich i wymagających dużej przestrzeni rozwiązaniach prysznicowych zauważyć można także tendencję do zwiększania liczby punktów z których leci woda oraz lokalizowania ich na nietypowe sposoby. Jedno ze studiów zaproponowało horyzontalny natrysk, w którym użytkownik kładzie się jak w kabinie solarium. Rozwiązanie przybiera formę dwóch umieszczonych poziomo prostopadłościanów. W górnym umieszczono kilka mini-deszczowni. Na dolnym przewidziano miejsce dla zażywającej kąpieli osoby oraz na odpływ. Zorientowanym pionowo odpowiednikiem jest pierścień, na obwodzie którego znajdują się skierowane do środka bicze wodne. Przypomina urządzenia kąpielowe z filmów science-fiction. Oba opisane powyżej rozwiązania są bardzo efektownie i najprawdopodobniej bardzo drogie. Zajmują przy tym mnóstwo miejsca. Istnieje jednak odpowiednik, mające zastosowanie także w przeciętnych pod względem metrażu i przychodów gospodarstwach domowych - Konstrukcją, która umożliwia zainstalowanie kilkukierunkowego natrysku w warunkach standardowej przestrzeni są kabiny wnękowe. Do dyspozycji są w ich przypadku trzy pionowe powierzchnie. Czwartą stanowią przeszklone drzwi - tłumaczy Katarzyna Choniawko z Aquaform.

Natrysk znikąd

Zapędy projektantów w redukowaniu zaszły na tyle daleko, że najśmielszym klientom proponują oni prysznice, których właściwie nie ma. Wbudowany w podwieszany sufit panel z punktami natryskowymi umieszczony jest w tym przypadku nad dyskretnym odpływem liniowym lub takim przyjmującym formę okręgu. Rozwiązanie umożliwia wkomponowanie strefy prysznicowej w przestrzeń łazienki. Przenikają się one i są właściwie nierozróżnialne. Nie da się odmówić temu pomysłowi elegancji i redukcjonistycznego rozmachu. Można mieć jednak wątpliwości, czy skraplanie się wody w całym pomieszczeniu, wszechobecna wilgoć i nieograniczona wizualnie śliska podłoga nie są symptomami świadczącymi o przeroście formy nad treścią.   [[[zdjecie,13904,duze]]]

źródło: aquaform/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe