piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Annie Sloan - lato ze sztuką

Annie Sloan - lato ze sztuką

WYKOŃCZENIE / Farby i lakiery / 2018-05-15 16:51:49

Annie Sloan to niekwestionowana guru świata farb i kolorów. Jej pasja do poszukiwania nowych środków artystycznej ekspresji narodziła się w trakcie studiów na akademii sztuk pięknych. Po ich ukończeniu, od lat 70. zajmowała się malarstwem dekoracyjnym,  systematycznie rozbudowując swój warsztat twórczy. Miłość do koloru i zmysł estetyczny Annie Sloan do dziś przekłada na wyjątkowe produkty i kolekcje, bezustannie wyznaczając wnętrzarskie trendy.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Tego lata świat Annie Sloan maluje się w barwach zaczerpniętych z osiemnastowiecznych pejzaży i  linorytów z lat. 30. Dzieła rodzimych,  brytyjskich artystów Annie Sloan przekłada na trzy, świeże kompozycje kolorystyczne zainspirowane barwami, które odnajdziemy w romantycznych pociągnięciach pędzla akwarelistów, czy w zdecydowanych liniach rysowników.

Pierwsza paleta to połączenie zgaszonego kobaltu, popielatego błękitu, przełamanych  żywą pomarańczą. Druga łączy w sobie unikalnymariaż jasnej morskiej zieleni, subtelnej pistacji  i odważnego burgundu. Ostatnia to typowo letnie kolory: słoneczny żółty, baby pink i gołębia szarość. Odważne kreacje farbiarskie są zestawione z tkaninami w abstrakcyjne, niejednoznaczne wzory i klasyczny prążkowy deseń. Wszystkie moodboardy to połączenie sztandarowych produktów Annie -  uniwersalnej farby Chalk Paint™, farby do ścian Wall Paint i wysokiej klasy materiałów.

Farba-ikona, Chalk Paint™, swoją nazwę wzięła od wykończenia - eleganckiego, aksamitnego matu. Unikalna formuła oparta na bazie wody nadaje się do niemal każdej powierzchni, bez konieczności wcześniejszego gruntowania. To produkt, który pozwoli czerpać czystą przyjemność z kreowania nowych projektów wnętrzarskich. Z Chalk Paint™ możliwości są nieograniczone - nada się zarówno na ściany jak i podłogi, każdej przestrzeni zapewniając spektakularne efekty. W projektach DIY znajdzie zastosowanie na drewnie, glinie, kamieniu, metalu, czy nawet matowym plastiku. Dzięki niej meble vintage, czy zapomniana komoda ze strychu zyskają nowe życie i świeży wygląd. Z palety 37 odcieni tego lata królować będą Barcelona Orange,  Old Violet, Burgundy,  Provence, Paris Greyi Arles.

Kolejnym klasycznym produktem marki jest Wall Paint. Wysokiej klasy farba, występująca w gamie 16 wyjątkowych odcieni, zapewnia matowe wykończenie o bardzo subtelnym połysku. Annie Sloan bierze pod uwagę codzienne potrzeby, dlatego z Wall Paint zadrapania, czy zachlapania nie są żadnym problemem. Efekty dziecięcych zabaw i eksperymentów kulinarnych z łatwością zmyją się przy użyciu wody. W zbliżającym się sezonie Annie Sloan proponuje, by  ściany pokryć Napoleonic Blue, Duck Egg Blue lub Antoinette.

Tkaniny nierzadko decydują o ostatecznym charakterze wnętrza. Te w wydaniu Annie Sloan to małe dzieła sztuki, które znajdą zastosowanie jako tapicerka, pościel, czy zasłony. Abstrakcyjne, graficzne wzory jak Dulcet, Tactic, oraz Piano nadadzą pomieszczeniu ekstrawaganckiego klimatu. Klasyczne i ponadczasowe prążki  to wspaniały marynistyczny akcent do letnich domków.

Farba Chalk Paint™

  • 1l puszka w cenie 145 PLN 
  • 120 ml puszeczka w cenie 30 PLN

Farba Annie Sloan Wall Paint:

  • 2,5l puszka w cenie 275 PLN 
  • 100 ml puszeczka w cenie 30 PLN

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe