piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Aktywnie w domu - urządzamy miejsce do ćwiczeń

Aktywnie w domu - urządzamy miejsce do ćwiczeń

INNE / Inne / 2022-01-11 10:50:51

Domowa siłownia niesie za sobą wiele korzyści – to doskonały sposób na wymarzoną sylwetkę, ale i wyrobienie sobie odpowiednich, zdrowych nawyków. Niestety nie zawsze mamy odpowiedni metraż, by zaaranżować miejsce do ćwiczeń. Mamy jednak na to sposób! Dzięki dobrze dobranym urządzeniom możemy cieszyć się wygodną, domową siłownią.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Misja – domowa siłownia!

Nim kupimy odpowiedni sprzęt musimy wygospodarować nieco przestrzeni, którą warto odpowiednio zaaranżować. Miejsce to powinno cechować się funkcjonalnością oraz wygodą – nic nie powinno go ograniczać. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wygospodarowanie osobnego pomieszczenia, które służyłoby tylko za siłownię. Dobrym pomysłem, na który decyduje się wiele osób, jest umieszczenie domowej siłowni w piwnicy lub garażu. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić – nic straconego. Z pomocą odpowiednich urządzeń nawet niewielka ilość miejsca w salonie będzie odpowiednia.

W domowej siłowni nie może zabraknąć bieżni elektrycznej. Posiadając bieżnię elektryczną OVICX Q2S Plus możesz cieszyć się zdrowym, sportowym stylem życia we własnym domu lub mieszkaniu, niezależnie od metrażu i powierzchni! Dzięki możliwości złożenia oszczędza miejsce oraz staje się bardzo kompaktowa i mobilna. Bieżnia elektryczna OVICX Q2S Plus pogodzi zarówno początkujących, jak i już doświadczonych biegaczy. Co więcej, sprawdzi się dzięki temu nie tylko na początku przygody z bieganiem, ale będzie idealnym towarzyszem przez cały czas - niezależnie od tego, ile czasu na bieżni już za Tobą! Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że bieżnia OVICX Q2S Plus prezentuje się niezwykle elegancko, dzięki czemu z powodzeniem wkomponuje się w każde otoczenie.

Równie dobrą, kompaktową propozycją jest bieżnia Kingsmith Treadmill K12, której innowacyjna konstrukcja przypadnie do gustu wielbicielom prostoty. Inteligentny system wykrywania kroków w trybie automatycznym, zastosowanym w nowej bieżni elektrycznej Kingsmith K12, sprawia, że urządzenie samo dostosowuje prędkość do Twojego aktualnego tempa. Gdy czujnik wykryje ruch w przedniej strefie - przyspiesza, w strefie środkowej - utrzymuje stałą prędkość, natomiast w tylnej - zwalnia, a następnie zatrzymuje się automatycznie. Dzięki możliwości złożenia poręczy, bieżnia Kingsmith Treadmill K12 staje się bardzo kompaktowa i mobilna. Grubość 139 mm pozwala na przechowywanie urządzenia w takich miejscach jak wolna przestrzeń pod kanapą/łóżkiem, za szafą czy na balkonie. Wszędzie tam, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzać i rzucać się w oczy. W razie potrzeby bieżnię można swobodnie przenieść w pożądane miejsce, co ułatwiają wbudowane w podstawę kółka.

Odpowiednio wyposażona domowa siłowania powinna spełniać wszelkie kryteria bezpieczeństwa. Jak o to zadbać? Warto sięgać po dodatkowe akcesoria takie jak choćby mata antypoślizgowa Kingsmith pod bieżnię, która chroni podłogę, ale i zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Została wykonana z materiału NBR (kauczuk akrylonitrylo-butadienowy) dla jeszcze lepszej efektywności i trwałości. Mata skutecznie pochłania hałas generowany podczas ćwiczeń, co sprawia, że ​​ćwiczenie w domu jest ciche i przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i współlokatorów bądź sąsiadów. Dzięki swojej elastyczności matę można zwinąć i łatwo schować, kiedy nie będziemy jej używać.

Kiedy bieżnia to za mało

Miłośnicy rowerów z pewnością docenią magnetyczny rower treningowy OVICX – Q100. Urządzenie jest niezwykle stabilne i ciche podczas treningu. Obsługuje on regulację oporu 0-100% bez poziomów. Można swobodnie regulować intensywność ćwiczeń, co jest odpowiednie dla użytkowników na każdym poziomie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa koło zamachowe zatrzymuje się natychmiast po naciśnięciu przycisku awaryjnego. OVICX-Q100 jest sprzętem treningowego klasy HB, co oznacza, że jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego.

Nieszablonowym sprzętem do domowego treningu jest wioślarz treningowy OVICX R100. Wioślarz jest stabilny i cichy, przez co z powodzeniem można trenować i nadrabiać serialowe zaległości! Urządzenie nie wymaga konserwacji. Praca na ergometrze magnetycznym jest dużo płynniejsza i sprawia, że łatwiej utrzymać oraz kształtować technikę ćwiczenia, niż w przypadku wioślarza mechanicznego.

Warto pamiętać, aby po zakończonym treningu dać mięśniom ukojenie. Pomocny okaże się pistolet do masażu o niewielkich wymiarach i wadze YOUNGNUO YUNMAI Extra Mini. Pistolet rozluźnia mięśni, pomaga w odzyskaniu siły, a także szybszej regeneracji. Tkanka powięzi jest stymulowana wibracjami o wysokiej częstotliwości.

Domowa siłownia to doskonałe rozwiązanie dla osób zarówno początkujących, jak i zaprawionych w treningach. Urządzenie jej wcale nie jest trudne – wystarczy odpowiednio dobrany sprzęt, by móc z powodzeniem trenować we własnym domu!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe