piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
81.WAW.PL - Wnętrze lekko industrialne
foto 81.waw.pl

81.WAW.PL - Wnętrze lekko industrialne

DESIGN / Aranżacje / 2015-06-18 10:47:00

Beton, kiedyś odbierany jako ciężki i służący do prac konstrukcyjnych, coraz chętniej wykorzystywany jest jako materiał dekoracyjny we wnętrzach. Jego połączenie z innymi fakturami oraz odpowiednie wyeksponowanie pozwoliło stworzyć nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu. Dominują tu odcienie szarości i biel, a drewniany stół i krzesła idealnie dopełniają całości. Za projekt tego oryginalne wnętrza odpowiadają architekci z pracowni 81.WAW.PL.

Polecane sklepy

allegro

Głównym motywem wnętrza dwukondygnacyjnego domu jest betonowa ściana, która „ciągnie się” przez obydwie kondygnacje. - Została wykonana w trakcie powstawanie budynku, a ponieważ wyglądała bardzo dobrze postanowiliśmy wyeksponować ją we wnętrzu - podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL. - Ściana stała się głównym motywem wnętrza, do którego dopasowaliśmy pozostałe elementy. Jest widoczna zarówno w części dziennej, jako główna ściana w salonie, jak i w części nocnej - na jej tle ustawiono w sypialni łóżko - dodaje. Atutem wnętrza jest także otwarta przestrzeń strefy dziennej - kuchni, jadalni oraz salonu. Od wejścia uwagę zwracają ciemnoszare elementy, hol z białymi wspornikowymi schodami czy też zabudowana ściana pokryta panelami drewnianymi. Ten sam materiał wykorzystano w przypadku drzwi, dzięki czemu powstała obudowana ściana z ukrytymi drzwiami do garderoby, gabinetu i łazienki dla gości. Tuż za schodami całość płynnie przechodzi w część kuchenną z wolnostojącą, stalową wyspą. Aby oddzielić kuchnię od reszty wnętrza, a także wyznaczyć ciągi komunikacyjne, na posadzce znalazły się płytki z ciemnoszarego lastryko. - To materiał, który najczęściej kojarzy się z klatkami schodowymi w blokach z wielkiej płyty - opowiada Rafał Grudziąż, współautor projektu. - Jednak tu użyty został w zupełnie nowej jakości nadając wnętrzu industrialnego, loftowego klimatu - dodaje.

[[[zdjecie,6569,duze]]]

Część dzienna - salon i jadalnia, podkreślona została posadzką z białych płyt z konglomeratu kwarcowego, który jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ta jasna część to kontrast dla ciemnej przestrzeni holu i kuchni. Na betonowej ścianie uwagę przykuwa kominek, który został obłożony szczotkowaną stalą, aby nawiązać do wyspy kuchennej. Charakterystycznym elementem jest również drewniany zestaw mebli jadalnianych, które ocieplają wnętrze.

[[[zdjecie,6568,duze]]]

We domu zaprojektowano trzy łazienki - dwie dla gości oraz jedną dla domowników w części nocnej. W łazience gościnnej dominuje monochromatyczna kolorystyka. Wewnętrzną ścianę i drzwi pokryto fornirowanymi, lakierowanymi płytami w kolorze ciemnoszarym. Dokładnie ten sam materiał wykorzystano od zewnątrz - w holu. - Aby optycznie powiększyć niewielką łazienkę, ścianę z umywalką w całości pokryto lustrem - precyzuje Anna Paszkowska-Grudziąż. - Białe i szare płytki dodatkowo podkreślają minimalistyczne wnętrze - wyjaśnia.

Na piętrze znalazły się dwie sypialnie gościnne wraz z łazienką. Największą uwagę zwraca jednak główna sypialnia z garderobą i łazienką. To praktycznie jedna, otwarta przestrzeń z możliwością wydzielenia pomieszczeń przesuwnymi drzwiami. Tu również dominuje stonowana kolorystyka, podkreślona betonową ścianę z kominkiem, który został obłożony płytami gresowymi. Surowe wnętrze przełamane zostało miękkim, tapicerowane łóżko z szafkami nocnymi w postaci drewnianych płyt wpasowanych w ścianę. - Również oświetlenie jest tu nietypowe - to pasy świetlówkowe z widocznymi transformatorami umieszczone na betonowej ścianie w charakterystycznym, geometrycznym układzie. Łazienka przylegająca do głównej sypialnie to również nawiązanie do lofowej stylistyki. Głównym elementem jest biała, wolnostojąca wanna, a umywalki podkreślone zostały pasami luster na całej wysokości ściany. Ciekawie prezentuje się także garderoba, w której fronty szaf wykończono tym samym fornirowanym drewnem, co ściany w holu. Tu elementem ocieplającym jest drewniany blat toaletki, nad którym znalazło się duże lustro.

[[[zdjecie,6567,duze]]]

źrodło: 81.waw.pl/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe