piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
5 kreatywnych sposobów na obrzeża ogrodowe

5 kreatywnych sposobów na obrzeża ogrodowe

DESIGN / Ogród / 2018-06-27 07:20:18

Obrzeża zazwyczaj ogradzają główny trawnik na krańcach, a także okalają ścieżki, czasami również ogradzamy mniejsze drzewka i rośliny znajdujące się na zielonej przestrzeni. Ale to nie oznacza, że obrzeża muszą być długie, proste i jedynie odgarzać trawnik od roślinności. Bądźcie kreatywni.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
  • 1. Kręgi

Po pierwsze twórz kręgi z obrzeży, w których zasać drzewo lub roślinność. Baw się figurami geometrycznymi. Poprzez tworzenie różnych scieżek w naszym ogrodzie, oszukujemy oko co do wielkości i tworzymy wrażenie, jakby w naszym ogrodzie była zdecydowanie więcej przestrzeni.

  • 2. Wkomopnuje miejsce do siedzenia

Zamiast cały czas myśleć o tym jak ogrodzić miejsce do wypoczynku, żeby to były dwie niezalażne strefy, połącz to w całość. Postaraj się wkomponować miejsce do siedzenia/odpoczynku tak w krajobraz swojego ogrodu, aby z jednej strony tworzyło wyraźna granicę stref, a z drugiej nie trzeba było montować dodatkowych obrzeży. Bo i po co?

  • 3. Zaszalej z symetrią

Jesli jesteś perfekcjonistą i chcesz pokazać to wszystkim na przykładzie swojego ogrodu, to zastosuj szerokie i staranni ułożone obrzeża, które w wyraźny sposób będą pokazywały wszystkie strefy w Twoim ogrodzie.

  • 4. Krawędź w modzie

Jeśli lubisz nowoczesny styl, czystość i jasność, to wręcz pokochasz stosowanie obrzeży w swoim ogrodzie. Będzie ich mnóstwo, różnej wielkosci i długości. A wszystko kanciaste i harmonijnie budowujące efekt "wow' Twojego ogrodu. Żeby nie zatracić się i nie sprawić, że nasz ogórd będzie zbyt "ostry" warto pamiętać o doborze odpowiedniej roślinności na każdym poziomie, a także kolorowych dodatkach, które ożywią trochę surowy styl.

  • Łuk zamykający przestrzeń

Zastosowanie półokrągłej ścieżki z jednej strony zamyka nam przestrzeń, do której nie chcemy, żeby inni mieli "wgląd". Zastosowanie tego triku na końcu ogrodu sprawia, że nasze oko nie zwraca już uwago np. rowery, kosze i "inne graty", a my w spokoju możemy mieć miejsce dla naszych przedmiotów, które w końcu nie rzucają się w oczy.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe